Engeli olan bir bireyin İŞKUR aracılığı ile iş bulma ve devam ettirme süreçlerinde bir çok farklı sorun karşılarına çıkmaktadır. DİSDER Destekli istihdam Derneği, iş arayan engelli bireylere ve iş verenlere bu engelleri ortadan kaldırmada yardım etmektedir.

Disder Destekli İstihdam Derneği’nin İş Modeli;

Çalışmak ve iş gücünün bir parçası olmak isteyen Başta zihinsel engeli olan gençler olmak üzere, Gelişimsel Yetersizliği  Olan Bireylerin; * Eşit koşullarda çalışmaları * Ücretli bir işe sahip olmaları* Güvenli iş koşullarında çalışmaları* Eşit fayda sağlamaları * Kariyer geliştirme fırsatına sahip olmaları* İşte desteklenmeleri* Ve işte kalıcılığın sağlanması üzerine tasarlanmış İşverenlere de rehberlik sağlayan ÖZEL DESTEKLİ İSTİHDAM MODELİDİR.

 

DİSDER Destekli İstihdam Derneği kimlere hizmet veriyor?

  • İŞ ARAYANLAR (Devamını oku)
  • İŞVERENLER (Devamını oku)
  • İŞ KOÇLARI (Devamını oku)
  • AİLELER (Devamını oku)
  • ÜYELER(Devamını oku)

 

DİSDER’in Gelişimsel Yetersizliği Olan Gençlere “İŞ KOÇLARI ARACILIĞI” ile Verdiği Destekler;

işe yerleşme öncesinde; gençlerin değerlendirilmesi ve iş beklentilerinin belirlenmesi, İş için özgeçmiş (CV) hazırlanması, İş görüşmesi süreçlerinin yürütülmesi, İşverenlerle iletişime geçilmesi, İş eşleştirmelerinin yapılması, İş ortamlarının hazırlanması, Yapacakları işler ile ilgili analizlerin yapılarak iş planlarının oluşturulması ve takibi, İşe yerleştirilmesi,

İşe yerleştikten sonra; İşe alışma ve adaptasyon sürecinin yürütülmesi, İş yerinde ortaya çıkabilecek sorunların çözülmesidir. Gerekli durumlarda işin yeniden yapılandırılması İş yerinin belirli sıklıklarla ziyareti ve süpervizörlük yapılması, ailelerle iletişim içinde olunması ve aile yönlendirmesi gibi oldukça geniş bir alanda faaliyet göstermektir.