Disder’in Kurucu Üyeleri

DİSDER’i engelli anneleri, babaları ile engelli bireyler konusunda deneyimli;  bürokratlar, akademisyenler, engelli gençlerle çalışan sahada deneyimine sahip eğitimciler ve konuya ilgi duyan gençler tarafından kurulmuştur.

  • Kurucu Üyeler: Ali İhsan Bilir (DİSDER Bşk, Diyetisyen, Özel bir riskli bebek ve erken müdahale desteği merkezinin kurucularından, yönetici ve engelli babası), Dr Aylin Çiftçi (DİSDER Bşk Yrd, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Eski Genel Müdürü), Prof Dr Serap İnal (Eski Yeditepe Ün. ve şu anki Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak. Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Bşk.), Elmas Işık Ayhan (Özel eğitim alanında çalışan deneyimli Psikolojik Danışman ve rehber öğretmen ), Gülnaz Taloğlu Garcia Torres (Özel eğitim alanında çalışan deneyimli Psikolojik Danışman ve rehber öğretmen ), Demet Küçüktülü (Engelli annesi), Ege Bilir (Üniversite öğrencisi ve engelli kardeşi).
  • Kuruluşta Destek Verenler: Dr. Feryal Subaşı, Uzm. Fzt Feride Bilir ve Yeditepe Ün. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim görevlileri.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz

Yönetim Kurulumuz … / ….. / 2016 tarihinde 1. Olağan Genel Kurulumuzda oybirliği ile göreve gelmiştir.

Ali İhsan Bilir (Başkan), Dr Aylin Çiftçi ( Başkan Yrd), Elmas Işık Ayhan (Genel sekreter), Demet Küçüktülü (Muhasip Üye), Gülnaz Taloğlu Garcia Torres (Üye).